Spomladi sem imel možnost na majhnem in nerodovitnem prostoru ustvariti zelenjavni vrt. O visokih gredah je bilo povedanega že veliko, a kljub temu je vsak vrt zgodba zase. Uspešno zgodbo, ki vam jo predstavljam danes je tipičen prikaz močne želje, po koščku vrta v katerem lahko vzgajaš lastno zelenjavo. Potrebno je poudariti, da so takšni projekti precej velik finančni zalogaj za stranko. A vse to je hitro poplačano. Konec koncev, zdravje, ki nam ga prinaša vegetarijanska prehrana, nima cene.
4 komentarji na “Visoke grede”
Čudovita fotoreportaža. Mi je všeč kar je nastalo. Res pa je, da je to “precejšen zalogaj”, ki si ga ne more privoščit prav vsak.
Super članek, zelo uporaben – le en komentar: če prav vidim, ste uporabili globinsko zaščiten les (kot je pri telegrafnicah). tak les je strupen in ne paše na vrt. S časom namreč začne prehajati crom v zemljo. Tudi železniški pragovi ne sodijo na vrt. Če želite da les traja dlje, uporabite hrastov ali macesnov les.
Pozdravljeni!
Super zasnovano, super izvedeno, super izgleda! Res pohvalno, na kako relativno manjhnem, urbanem prostoru ustvarit permakulturni kotiček z luštnim vrtičkom, kjer ste, sploh ne dvomim, pridelali veliko zelenjave. Hvala za idejo, nazorno predstavitev in prikazan uspeh. Sintija Križnič
Zelo fino. Tudi sama bi si rada naredila takšno gredo. A bi bilo mogoče dobiti kak načrt?